Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej - www.bip.gov.pl
Dom Pomocy Społecznej w Mielnie
Herb Dom Pomocy Społecznej w Mielnie

Środa 26.09.2018

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

POŁOŻENIE I WARUNKI LOKALOWE

Dom Pomocy Społecznej w Mielnie jest usytuowany na obszarze 1 ha. Teren jest ogrodzony
i zagospodarowany zielenią oraz alejkami spacerowymi.  W przydomowym parku funkcjonuje letni amfiteatr mieszczący jednorazowo 150-200 osób, w którym odbywają się okolicznościowe imprezy kulturalne.

Położenie DPS w nadmorskim kurorcie, pretenduje jednostkę do realizacji wszelkich form aktywności kulturalno – sportowo – rekreacyjnej.

Na uwagę zasługuje fakt, ze Dom nie funkcjonuje w oderwaniu od środowiska lokalnego. Współpraca ze społecznością buduje jego dobry wizerunek w gminie, powiecie oraz 
w województwie.

Dom współpracuje z instytucjami oświatowo – kulturalnymi w gminie,  klubami seniora z gminy i miasta Koszalin, ośrodkami wsparcia oraz instytucjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi z niemal całego województwa.

Dzięki programowi współfinansowanemu z środków unijnych, w przydomowym parku funkcjonuje siłownia na świeżym powietrzu, mini golf oraz rekreacyjne altanki ogrodowe (wspaniałe miejsce do spotkań, gry w szachy, ochrony przed letnim słońcem).

Dom Pomocy Społecznej w Mielnie dysponuje 80 miejscami w 1, 2, 3 i 4 osobowych pokojach usytuowanych na trzech piętrach budynku.  Każdy pokój wyposażony jest w węzeł sanitarny.

Na parterze mieszkańcy mają do dyspozycji gabinet doraźnej pomocy medycznej, pomieszczenia do rehabilitacji leczniczej, społecznej, edukacyjnej, punktu bibliotecznego, terapii zajęciowej, pomieszczenia dziennego pobytu, świetlicy i jadalni. Na najniższym poziomie znajduje się kuchnia z zapleczem.

Budynek wyposażony jest niezbędne instalacje (w tym także przyzywową sygnalizację sanitarną oraz alarmowo – przeciwpożarową).

Pokoje mieszkańców oraz inne pomieszczenia zbiorowego i indywidualnego użytku wyposażone są w podstawowe sprzęty i spełniają podstawowe wymogi określone stosownymi przepisami.

Do budynku prowadzą dwa wejścia, z których jedno wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest wyposażony w windę osobową przystosowaną do przewozu  osób niepełnosprawnych.

W Domu Pomocy Społecznej w Mielnie prowadzona jest rehabilitacja (w tym także społeczna). Odbywa się ona poprzez stosowanie szeregu działań, organizacyjnych, leczniczych, psychologicznych i społecznych, mających na celu osiągnięcie lub podtrzymanie możliwie najwyższego poziomu funkcjonowania osób, przy aktywnym ich uczestnictwie. 

Działania rehabilitacyjne są realizowane poprzez terapię zajęciową, prowadzoną przez fachowców w danej dziedzinie. Instruktor ds. kulturalno – oświatowych, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta, stosują świadomy dobór różnych zajęć typu fizycznego, manualnego, intelektualnego i rozrywkowego, które  usprawniają uszkodzoną czynność organizmu, a także pozytywnie oddziałują na stan psychiczny mieszkańców.

 

Wytworzył:
CZESŁAW GASIEWICZ
Udostępnił:
Agnieszka Ignaczak
(2009-05-08 14:15:41)
Ostatnio zmodyfikował:
Czesław Gasiewicz
(2016-06-14 08:20:10)
 
 
ilość odwiedzin: 189905
Strona została dostosowana do standardu WCAG 2.0 AA w ramach projektu Otwórz Stronę.
strona bez barier
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Strona internetowa została dostosowana do standardu WCAG 2.0 dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X